Kolejki do fizjoterapeutów są coraz dłuższe… jak nie prowadzić tam własnego dziecka?
Kolejki do fizjoterapeutów są coraz dłuższe… jak nie prowadzić tam własnego dziecka?

Ciężko być rodzicem perfekcyjnym, raczej nie polecamy nawet do tego dążyć. Nie da się bowiem dostrzec wszystkiego, co może  źle wpływać na rozwój naszych pociech. Z dnia na dzień  kolejki do fizjoterapeutów, ortopedów, rehabilitantów stają się coraz dłuższe i pełne dzieci.  Dlaczego tak się dzieje?

Wrócę do początków Dobrego Krzesła, które powstało właśnie w odpowiedzi na ciągły ból kręgosłupa pewnej dziewczynki. Ani zajęcia korekcyjne, ani rehabilitacja nie rozwiązywały dyskomfortu jaki odczuwała dziewczynka. Podczas zajęć rehabilitacji jeden z prowadzących stwierdził do taty dziewczynki, że w jej przypadku przydałoby się właśnie dobre krzesło, bo to co osiąga podczas zajęć korekcyjnych traci wskutek nieprawidłowego siedzenia. I w tym momencie tata zaczął drążyć temat prawidłowego siedzenia i poszukiwania odpowiedniego krzesła- do szkoły i do domu dla uzyskania lepszych efektów rehabilitacji. Niestety, takiego krzesła nie znalazł. Zaczął projektować, tworzyć zespół do opracowania kształtu według określonych wskaźników, które pozwolą zachować prawidłową sylwetkę.

Efektem prac zespołu składającego się ze specjalistów z zakresu ergonomii, fizjoterapii, biochemii, ortopedii jest właśnie Dobre Krzesło, które wypełnia przedszkola, szkoły i miejsca do nauki w domach. Jak wykazaliśmy w badaniach, najlepsze efekty w celu zachowania prawidłowej sylwetki ciała osiągają dzieci które korzystają z Dobrego Krzesła w szkolne i w domu wspierając się zajęciami korekcyjnymi.

Musimy zwrócić uwagę na pewne przyzwyczajenia dzieci, w jaki sposób siedzą w trakcie odrabiania lekcji, podczas pracy przy komputerze czy podczas oglądania telewizji. Nawyki bowiem ciężko już zmieniać, zwłaszcza jeśli zmiany mają powodować pewien dyskomfort dla dziecka. Żeby unikać wizyt u fizjoterapeutów czy rehabilitantów proponujemy pobudzać u dzieci potrzebę aktywnego spędzania czasu.

Aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie na ogólne funkcjonowanie organizmu, też w dużej mierze pobudza ona rozwój umysłowy. Kolejnym ważnym elementem jest właśnie pozycja siedząca- szerzej przygotowanie miejsca pracy do nauki czy zabawy. Ważne jest, aby stopy dziecka były podparte, powinny znajdować się na podłodze bądź na podnóżku. Uwaga! Nawet niemowlę powinno mieć podparte stopy podczas jedzenia. Kręgosłup powinien mieć odpowiednie podparcie, dlatego Dobre Krzesło posiada wyprofilowanie dla danego wzrostu. Ręce powinny znajdować się na blacie, żeby nie naprężać całego odcinka szyjnego i ramion. Nogi powinny być ugięte pod kątem prostym. I pamiętajmy o cyklicznych przerwach, rozciągnięciu całego ciała. Róbmy to  dzieckiem systematycznie a wejdzie to w nawyk. Jeśli zauważysz, ze dziecko ciągle ,,zjeżdża z krzesła, zaczyna na nim leżeć” to znak, że krzesło należy zmienić. Nie wybierajmy krzesła dla dziecka, które jest dedykowane dla osób dorosłych. Jak wspomniałam już wcześniej, obuwia też nie wybieramy z dużym zapasem, bo jak w takim bucie chodzić a co dopiero  biegać? 😉

Dosyć zabawnie lecz z doświadczenia pisze dla Was drodzy Rodzice, Opiekunowie. Zmartwień mamy wiele, po co mamy mieć ich  jeszcze więcej?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl