Jak przygotować miejsce do nauki i pracy zdalnej w zaciszu domowym dla najmłodszych?
Jak przygotować miejsce do nauki i pracy zdalnej w zaciszu domowym dla najmłodszych?

Nauka i praca zdalna wciąż temat do nas powracający. Wielu z rodziców uważa to za kwestie bardzo uciążliwe mając w domu troje dzieci i w tym raczkującego malucha. Rodzice muszą być cierpliwi i wyróżniać się w tym czasie szczególnym zrozumieniem.

Dzieci w tym czasie  w trybie siedzącym spędzają jeszcze więcej czasu, nie odrywają się od komputerów nawet na chwilę miedzy zajęciami. Dlatego warto pomyśleć o komfortowym stanowisku do nauki zdalnej. Już we wcześniejszych postach poruszałam temat miejsca do nauki (post z dnia 13-08-2020), o tym jak powinno wyglądać stanowisko do nauki i pracy oraz jak dobrać odpowiednie krzesło (post z dnia 14-09-2020).  Weźmy pod uwagę, że dzieci nie uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego czy korekcyjnych. Nie mają ruchu. Rodzic musi pobudzać potrzebę aktywności dzieci w czasie trwającej pandemii a niestety możliwości są skrajnie okrojone. Zadbajmy więc o kondycję kręgosłupów najmłodszych. Polecamy, aby każde krzesło było dopasowanie do wzrostu, aby stopy były podparte. Nauczmy dzieci aktywności między zajęciami: chwilę poruszania, dwa przysiady czy rozciągniecie ciała. Dotlenia to wszystkie komórki ciała, organizm złapie głębszy wdech i może każdy z nas nabierze więcej sił w odpowiedzi na kolejne obostrzenia.

Rodzice dzieci klas 1-3 bądźcie dzielni i wytrwali w nauce zdalnej. Wiemy, jakie to trudne zadanie dla najmłodszych, a tym bardziej dla Was.

Specjalnie dla Was na ten czas po wpisaniu kodu: zdalnierazem naliczy się rabat 15% na każde krzesło dla Was i Waszych pociech 😉

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium