Pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane nam pytania.

Twojego pytania nie ma na liście?

Napisz do nas: biuro@entelo.pl

 

 1. Dlaczego Dobre Krzesło?

  Dobre Krzesła to linia produktów ergonomicznych, które dzięki posiadanym parametrom oraz najwyższym standardom w zakresie ergonomii sprzyjają wyrabianiu prawidłowej pozycji siedzącej, a w konsekwencji wspomagają prawidłowy rozwój kręgosłupa. Krzesła poprzez wyprofilowanie lordozy lędźwiowej wymuszają obciążenie guzów kulszowych, stymulują prawidłową pozycję miednicy, która jest podstawą właściwego ustawienia górnych segmentów kręgosłupa.

 2. Czy Dobre Krzesła są produkowane w Polsce?

  Dobre Krzesła produkowane są w Polsce co pozwala nam każdego dnia pracować nad jakością i funkcjonalnością naszych produktów.

 3. Czym sugerować się wybierając krzesło?

  Dobre Krzesło należy wybrać w oparciu o wzrost użytkownika. Sprzyja to stymulowaniu sylwetki do zachowania poprawnej pozycji.  Przykładowo, jeśli dziecko ma 140 cm wzrostu to wybieramy krzesło w rozmiarze 4 (133-159), jeśli dziecko ma 150 cm wzrostu wybieramy krzesło w rozmiarze 5 (145-175,5).

 4. Czy mogę wybrać dla dziecka o wzroście 140 cm krzesło w rozmiarze 6?

  Niestety nie. Spowoduje to nieprawidłowe rozmieszczenie odcinków kręgosłupa na krześle. Krzesło ma wklęsło-wypukłą formę dostosowaną do wzrostu, zatem do rozmiaru krzesła.

 5. Czy krzesło stacjonarne pasuje do każdej wysokości biurka?

  Niestety nie. Należy zwrócić szczególną uwagę na wskazaną preferowaną wysokość blatu w opisie krzesła.

 6. Jak powinna wyglądać prawidłowa pozycja siedząca?

  Kręgosłup poprawnie ułożony na krześle poprzez wklęsło-wypukłą formę. Nogi powinny opierać się na podłodze czy podnóżku, nie mogą ,,wisieć w powietrzu”. 

 7. Jak rozwiązać problem blatu biurka, do którego nie pasuje krzesło?

  Najważniejsze, aby dobrać odpowiednio rozmiar krzesła i dopasować model krzesła do biurka poprzez wybranie opcji krzesła z podnóżkiem. Rozwiązuje to problem wysoko umieszczonych blatów biurek.

 8. Czemu służy model Dobrego Krzesła z podnóżkiem?

  Jeśli w domu blat biurka znajduje się na wysokości ponad 70 cm a dziecko powinno siedzieć na krześle nr 3, które ma niższą kolumnę to dla zachowania pozycji stóp opartych sugerujemy wybrać krzesło z podnóżkiem. Rozwiązuje to problem wiszących stóp.

 9. Jak poznać, że krzesło jest już za małe dla dziecka?

  Jeśli odcinki kręgosłupa znajdują się na nieodpowiedniej wysokości krzesło może być już za małe. Często ułożenie kolan, które zaczynają podnosić się mogą sugerować o potrzebie wymiany krzesła na inny rozmiar.

 10. Jaki jest termin realizacji zamówienia?

  Dobre Krzesła są produkowane w Polsce. Czuwamy nad procesem szycia, haftowania, tapicerowania. Ze względu na precyzje i dbałość o detale termin realizacji może być nawet do 21 dni roboczych w zależności od stanów magazynowych.


 11. Dlaczego w rozmiarze 3 i 4 nie występują podłokietniki?

  Krzesła dziecięce nie posiadają podłokietników. Zauważono tendencję odchylania się dzieci w kierunku jednej ze stron. Pozycja dziecka musi być wyśrodkowana, ręce umieszczone powinny być na blacie. Podłokietniki w tym przypadku są zbędne.


 12. Czy na krześle możecie Państwo wyhaftować imię dziecka wraz z postacią z bajki?

  Na krześle możemy wykonać haft za dodatkową wyceną. Wtedy krzesło nie podlega zwrotom ani wymianie, jest dedykowane na indywidualne potrzeby. Niestety, postaci z bajek nie haftujemy.


 13. Moje dziecko posiada wadę kręgosłupa, czy Państwa produkt jest dla niego odpowiedni?

  Dobre Krzesła są dla dzieci z wadami postawy oraz dla dzieci, które nie posiadają wad postawy.


 14. Czy mogę zmienić kolor przeszyć i kedry?

  Do określonych modeli są dobrane kolory wykończenia i nie można ich zmieniać. 

 15. Jakie krzesło wybrać dla trzylatka?

  Sugerujemy krzesło stacjonarne, dobrane do wzrostu dziecka.


 16. Czy krzesło szkolne można kupić do domu?

  Oczywiście, że tak.


 17. Czy Dobre Krzesła wpływają na poprawę kondycji kręgosłupa osób dorosłych?

  Pewnie, że tak. Stają się stabilizatorem prawidłowej pozycji siedzącej. Wspierają odpowiednie odcinki kręgosłupa co sprzyja samopoczuciu.


 18. Siedzę ponad 8 godzin dziennie i bardzo bolą mnie plecy, czy Dobre Krzesło pomoże?

  Konstrukcja krzesła posiada wklęsło-wypukłą formę siedziska, która stymuluje kręgosłup do zachowania odpowiedniej pozycji siedzącej. Minimum co godzinę powinniśmy wstać z krzesła, poruszać się czy rozciągnąć. To oczywiście może niwelować ból i dyskomfort.


 19. Jakie jest najlepsze biurko do krzesła?

  Musi być odpowiednie do wzrostu użytkownika i dobrane do modelu krzesła. Najczęściej wybiera się biurka z regulacją wysokości blatu- im niżej osadzony jest blat, tym lepiej dla zachowania prawidłowej pozycji siedzącej.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium